HTZ 1200 Plus

poziome traki taśmowe

PLUS to najbardziej zaawansowane poziome traki taśmowe Mebor, które zawierają najnowsze usprawnienia innowacyjne. Traki taśmowe PLUS to większa wydajność produkcji, szybkość oraz wszechstronność.
Wysoka wydajność w doskonałej cenie! HTZ 1200 SP Plus jest jednym z najpopularniejszych naszych traków taśmowych.

Produkuj więcej niższym kosztem!

HTZ 1200 PLUS pracuje z niedoścignioną wydajnością w swojej kategorii cenowej. Polegają na niej tartaki ze wszystkich kontynentów, od małych tartaków obrabiających miękkie drewno do zorientowanych na jakość tartaków produkujących drewno konstrukcyjne.

Kluczowe cechy:

  • szybkość zwrotu oraz pozycjonowanie ostrza sterowane przez serwo (precyzja +/- 0,05 mm)
  • szybkie automatyczne sterowanie, zapobiegające opóźnieniom operatora
  • funkcje manewrowania kłodami o wysokiej prędkości
  • precyzyjnie wykonana maszyna z komponentami najwyższej jakości

Klienci mówią:
„Istna bestia! Gdy porównaliśmy ten poziomy trak taśmowy do podobnych maszyn przy średnicy kłody 48′, Mebor był o wiele lepszy we wszystkich kategoriach. Kupiliśmy maszynę z podwójnym cięciem, która waży ok. 27000 funtów (12 t). Szybkość cięcia oraz zwrotu znacznie przewyższa wszystkie inne znane nam sprzęty. trzeba się trochę poduczyć wszystkich funkcji, ale dobrze sobie radzimy. Jeśli potrzebujesz wyjątkowo solidnego traka taśmowego, który dzień po dniu będzie dawał radę z cięciem twardych kłód, to właśnie ta maszyna jest dla Ciebie.”
Jerry i Derrick Hopkins, Blue Ridge Custom Lumber, VA, USA

„Nasz trak taśmowy Mebor HTZ 1200 Plus jest naprawdę szybką i wysoce wydajną maszyną. Najbardziej podoba nam się automatyczny system sterowania Mebor, który jest prosty w obsłudze i czyni pracę naszego operatora szczególnie przyjemną. Lubimy także system hydrauliczny, który ustawia kłody bardzo precyzyjnie. Odkąd nabyliśmy HTZ 1200 Plus, produktywność naszego zakładu znacząco wzrosła”.
Viktor, Ukraina

„Po zainwestowaniu w nowy profesjonalny trak HTZ 1200 Plus o długości cięcia 12 m firmy Mebor, nie tylko mogliśmy zwiększyć długość cięcia, ale przede wszystkim procesować zamówienia klientów szybciej i z większą elastycznością. Nie mógłbym tego zrobić wcześniej przy użyciu starej piły trakowej. Obsługa klienta w firmie Mebor jest na największym poziomie. Przy kolejnym zakupie Mebor to mój jedyny wybór”.
Josef Ras, Austria

DANE TECHNICZNEHTZ 1200 SPP
Wydajność:22-45 m3/8h*
Max średnica kłody:1200 mm
Max szerokość cięcia:1200 mm
Max długość kłody:na zamówienie
Średnica koła:1200 mm
Szerokość koła:140 mm
Wymiar ostrza długość:7750 mm
Wymiar ostrza szerokość:160** mm
Wymiar ostrza grubość:1,2-1,3 mm
Waga:9000 kg***
Szerokość:3360 mm
Całkowita wysokość (ostrze w najwyższej pozycji):3255 mm
Całkowita długość:Długość kłody + 4m
Moc głównego silnika:37/45/55 kW