Piły tartaczne

Piły trakowe

Materiał
Korpusy wykonane są ze stali węglowej 75Cr1, która ma doskonałą szorstkość i twardość, materiał o twardości 48 +/- 2 HRc.

Piły trakowe do maszyn służą do wytwarzania desek, belek, itp.

Piły trakowe dostarczamy:
proste – do rozwierania
stelitowane
chromowane

Możesz wybrać piły z różnym okuciem: 35, 30, 25 mm.

Przygotowujemy brzeszczoty maszynowe do pił ramowych o różnych długościach i kołkach zębatych.

Zastosowanie:
Arkusze bez obróbki powierzchniowej są ekonomiczne, nadają się do cięcia nieobrobionego drewna, drewna w obszarach górniczych z obecnością metali w drewnie i wszędzie tam, gdzie wydajność nie jest najważniejszym czynnikiem. Arkusze z powłoką z twardego chromu są bardziej odporne na korozję, wyższe temperatury i zużycie. Powłoka z twardego materiału może być wykonana w różnych grubościach. Chromowane arkusze służą do cięcia czystego, ale również niemalowanego, zamrożonego lub brudnego drewna. Mogą one pochwalić się dwukrotnie wyższą trwałością niż konwencjonalne bezramowe blachy bez tego wykończenia. Dodatkowo na powierzchni cięcia nie ma brudu.

Profesjonalne piły trakowe

W ofercie naszej firmy znajdują się wysokiej klasy piły tartaczne. Są one produkowane wyłącznie z najwyższej jakości stali w nowoczesnym parku maszynowym. Dzięki temu proponowane przez nas produkty mogą się poszczycić długą żywotnością i wyjątkową funkcjonalnością. Wykonujemy piły pod indywidualne zamówienie klienta, dobierając np. odpowiednią grubość i długość brzeszczotu oraz cechy urządzenia. Proponujemy wiele opcji, m.in. piły rozwarte i nierozwierane, okute, ostrzone, chromowane lub stellitowane, w zależności od zapotrzebowania odbiorcy. Dostępne są u nas piły tartaczne zarówno standardowo uzębione (typu W), jak i uzębione podwójnie. Możemy się poszczycić bardzo korzystnym stosunkiem jakości do ceny produktów.

Piły trakowe – jakość i niezawodność

Dostępne w naszym asortymencie piły trakowe są objęte gwarancją. Cechują się wytrzymałością i niezawodnością działania. Wysoka trwałość krawędzi tnących oraz utrzymywanie optymalnego naprężania zapewnia długi czas pracy pił tartacznych. Zostały one zaprojektowane do profesjonalnych traków pionowych i poziomych, stosowanych jako maszyny pojedyncze lub też zespolone w liniach technologicznych. Sprawdzą się w efektywnym i precyzyjnym cięciu kłód, tarcicy i półproduktów. Mogą być używane do cięcia dowolnych gatunków drewna świeżego, miękkiego i twardego. Są łatwe w użyciu oraz proste w konserwacji – charakteryzują się dobrym zachowaniem materiału przy naprężaniu i spęczaniu.

Brzeszczot pił tartacznych jest wycinany techniką laserową, co gwarantuje uzyskanie bardzo wysokiej dokładności podziałki międzyzębnej, a w efekcie ułatwia również ostrzenie. Korpus pił trakowych jest z kolei poddawany procesom naprężania, co pozwala na uzyskanie ich właściwej sztywności w czasie pracy.

Piły na indywidualne zamówienie

Zapewniamy terminową realizację zamówień oraz indywidualne podejście do każdego klienta. Serdecznie zapraszamy do nawiązania bezpośredniego kontaktu – z przyjemnością doradzimy Państwu w doborze najbardziej odpowiedniej piły trakowej.